Categories
समाचार

मैले बिहे नगरे बुढी कन्या बस्थिस्!’ भन्दै श्रीमानले हेपेपछि श्रीमतीले चलिन यस्तो कदम , आफन्त परे छक्क

श्रीमान्ले सबैको अगाडि गा ली गरेपछि रिसाएकी एक युवतीले माइत आएर गजवको काम गरेकी छिन् । उनले आफूले दोश्रो बिहे गर्न लागेको र पहिलो पतिबाट डिभोर्स चाहेको भन्दै पत्रिकामा बिज्ञापन दिएकी छिन् ।

हुन त श्रीमान् र श्रीमती बीचको विवाद सामान्य मानिन्छ, तर पारिवारिक अदालतमा एउटा मु द्दा आयो जसमा पतिले विवादको क्रममा पत्नीलाई भनेको थियो ‘मैले बिहे नगरे बुढी कन्या बस्थिस् ।’ यो कुरा श्रीमतीको लागि यति खराब थियो कि उनी आफ्नो माइत गइन् र विवाहको साइटमा उनको दोश्रो विवाहको विज्ञापन गरिन् ।

विज्ञापनमा लेखिन् कि उनी डिभोर्सको पर्खाइमा छिन् । जब पतिलाई यो थाहा भयो, उनले दुबै बच्चाहरुलाई पत्निबाट आफूसँग लिए र पत्नीबाट डिभोर्स गर । न्यायाधीश योगेश दत्त शुक्ला दम्पतीको १२ बर्षेको विवाह बचाउन कोशिस गर्दैछन् ।

श्रीमान् बहुराष्ट्रिय कम्पनीमा काम गर्छन्, जबकि श्रीमती गृहिणी हुन् । उनीहरूले २००९ मा विवाह गरेका थिए । उनीहरूका १० र ८ वर्षका दुई छोरा छन् । श्रीमतीले बताइन् कि श्रीमानले आलोचना गथ्र्यो कि ‘यो म नै हुँ जसले तिमीसँग विवाह गरे । अरू कसैले पनि तिमीलाई मन पराउँदैन ।’ सुरुमा त मैले सबै कुरा ठीकठाक हुनेछ भनेर सोच्दै ट न्टा हरूलाई बेवास्ता गरें । हदसम्म पुग्यो जब पतिले सार्वजनिक अपमान गरे । यस पछि उहाँ आफ्नो माइत आए र विवाह विज्ञापन दिएँ ।

श्रीमान्ले भने कि उनी भारतको पश्चिम बंगालमा बस्छन् र उनको संयुक्त परिवार छ । श्रीमती सधैं परिवारबाट टाढा बस्न द बा ब दिदै विवाद गर्थिन् । उनी प्रायः बच्चाहरूसँग माइत बस्थिन् । पत्नीले उठाएको कदम सही छैन ।

बच्चाहरूको भविष्यलाई ध्यानमा राख्दै अदालतले यसमा परामर्श लिएको छ । यस अवस्थामा त्यहाँ दुई बीच एक विवरण छ । यद्यपि परामर्शमा दुबैलाई बच्चाको चासो देखाउन सल्लाह दिइएको छ । आशा छ कि एउटा सम्झौता हुनेछ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *