Categories
समाचार

यस्तो प्रेम जस्ले जेलमा पठाईन उनै संग गरिन बिवाह

एजेन्सी । जसलाई कर णी गरेको अभियोगमा युवक ५ महिना जेलमा बसे उनै युवतीसंग धु’मधा’मले विवाह भएको छ । युवती नाबालक भएकै बेलामा उनीहरुको प्रेम थियो । बालिकाका परिवारका सदस्यले युवकलाई जे’ल हा’लि’दि’एका थिए । तर जब ति बालिका १८ वर्ष उमेरको भइन् उनले तिनै युवकसंग धु’मधा’मले विवाह गरिन् ।

युवतीका परिवार विवाहमा सहभागी भएनन् । यो घटना यूपीको अलीगढमा भएको हो । उनले तिनै युवकलाई प्रेम गर्थिन् तर परिवारका सदस्यले युवकलाई जे’ल’मा हा’लि’दि’एका थिए । ५ महिना जेलमा बसीसकेका उनै युवकलाई आफु १८ वर्षकी नहुँदा सम्म युवतीले २ वर्ष पर्खेर बसीन् । जब १८ वर्षकी भइन् उनैसंग विवाह गरिन् ।

प्रेमीले उच्च अदालतबाट जमानत पाएको थियो तर यस बीच दुबै भेट हुन सकेन। त्यहि समयमा, केटीको ८ बर्ष पूरा भएपछि, अदालतले उनको प्रेमीसँगको प्रेमको पूर्ण कथा सुनाउँदै मु द्दा फिर्ता लिएको थियो। आफु १८ वर्ष पुगेपछि ति युवतीले आफुहरु प्रेममा रहेको र उनैसंग विवाह गर्छु भनेर अदालतमा सुनाएपछि मु द्दा फिर्ता भएको थियो ।

परिवारका सदस्यहरूले वि’रोध गरेपछि उक्त प्रेमिकाले मंगलबार श्री वार्ष्णे मन्दिरमा हिन्दू रीतिथिति अनुसार विवाह गरिन्। प्रेमिकाले आफुहरु ख’त’रामा रहेको भन्दै मुख्यमन्त्री, एसएसपी, महिला आयोगमा अपील गरेर विवाहमा सहभागी हुन आग्रह पनि गरिन् ।

वास्तवमा, एउटी केटीले प्रेमलाई दिगो राखिन् । आफु युवती नहुँदा सम्म प्रेमीलाई कुरेर बसीन् । तीन वर्ष अघि पञ्चनगरी निवासी खुशी पाठक को’चिं’गमा अध्ययनरत वरुणसँग प्रेम गर्थिन् । जयगंजका निवासी वरुण पनि खुशी पाठकको प्रेममा परेका थिए । दुबैको प्रेम बढ्यो, तर खुशीको परिवारका सदस्यहरूलाई यो प्रेम मन परेन ।

दुवै घरबाट भा गे तर खुशीका बुबा प्रेमचन्द्रले वरुणको विरुद्ध अ ‘प’ ह’र’ ण र कर’ णी मा उजुरी दिए । वरुण ५ महिना जे’ल बसे । नाबालिग छँदा खुशीले कुनै क’ठो’र कदम चा’ल्न सकिनन् । त्यस्तै बुबा प्रेमचन्दले पनि उनलाई वरुणसँग प्रेम जारी राखे आफुले ज्या’न दि’ने चे’ता’व’नी दिए ।

मंगलबार खुशीले उनको वकिललाई अदालतमा उ’भ्या’इन् र न्यायाधीशको अगाडि उनको प्रेम कथा सुनाइन्। खुशीले वरुणको बि’रू’द्ध चलिरहेको मु द्दा अदालतबाट फिर्ता लिइन् ।

परिवारका सदस्यहरू बि’रू’द्ध जाँदा खुशीले मंगलबार मन्दिरमा बिहे गरिन् । यस अवधिमा वकील, मन्दिरका पुजारीहरू र वरुणका बुबा अरविन्द परिवारसँगै उपस्थित थिए। खुशीका परिवारका सदस्यहरू यस विवाहमा सहभागी भएनन् किनभने अझै खुसीका बुबा प्रेमचन्द्र विवाह विपरित छन्।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *