Categories
समाचार

आमा नरगिसको मृत्यु भएको दुई वर्षपछि सञ्जय दत्तले भेटाए आमाले उनका लागि छोडेको अन्तिम अडियो सन्देश, सुनेर ५ घण्टासम्म लगातार रोए

एजेन्सी । बलिउड अभिनेता सञ्जय दत्तले इन्डस्ट्रीमा निकै नाम कमाएका छन् । सन् १९८१ मा रिलिज भएको फिल्म ‘रकी’ बाट अभिनेताले यस उद्योगमा डेब्यु गरेका थिए । यसपछि सञ्जय दत्तले धेरै हिट फिल्म दिए जसका कारण उनले फ्यानहरुको मन जितेका थिए । अभिनेताको व्यावसायिक जीवन जस्तै उनको व्यक्तिगत जीवन पनि खुला किताब जस्तै छ । संजय आफ्नो जीवनको अधिकांश समय आफ्नी आमा नरगिससँग नजिक थिए, जो यो संसारमा छैनन्।

सन् १९८१ मा सञ्जय दत्तको डेब्यू फिल्म रकी रिलिज हुनुअघि नै नरगिसको क्या न्स रका कारण मृत्यु भएको थियो । आमाको असामयिक मृत्युले सञ्जयको परिवारलाई सबैभन्दा ठूलो ध क्का दिएको थियो । आमाको मृत्युमा संजय रोएनन् । तर अभिनेताले आमाको मृत्यु भएको दुई वर्षपछि एउटा सन्देश प्राप्त गरेका थिए, जुन उनकी आमाले रेकर्ड गरेकी थिइन्। यो सुनेर सञ्जय दत्त बेस्सरी रोए, यो कुरा सञ्जय दत्तले एक अन्तर्वार्तामा भनेका थिए ।

सञ्जय दत्तले आफ्नो एक अन्तर्वार्तामा भनेका थिए, ‘जब मेरी आमाको मृत्यु भयो, म पटक्कै रोइनँ । म भित्र कुनै भावना थिएन। अभिनेताले भने, म न्युयोर्कमा ड्रग रिह्याबमा थिएँ जब मैले मेरी आमाको आवाज सुनें। त्यतिबेला उनी साथीहरूसँग बसिरहेका थिए ।

यस क्रममा उनीहरु मध्ये एक साथीले आमाको रेकर्डिङ बजाए । त्यसपछि सञ्जय दत्तले पनि आफ्नी आमाको रेकर्डिङलाई अन्तर्वार्तामा सुनाए, जसमा नरगिस भन्छिन्, ‘सञ्जु छोरा, अरुभन्दा आफ्नो नम्रतालाई प्राथमिकता दिनु । घमण्ड कहिल्यै नदेखाउनुहोस्। ठूलालाई सधैं आदर गर्नु र विनम्र हुनु। यी कुराहरुबाट तिमी जीवनमा अगाडि बढ्न सक्छौ । यसले तिम्रो कामलाई पनि बल दिनेछ।

यसपछि सञ्जय दत्तले भनेका थिए, ‘मैले दुई वर्षपछि आमाको आवाज सुनेँ । यस क्रममा म चार–पाँच घण्टा रोएँ । जब म मौन थिएँ, म पूरै बदलिएको मान्छे बनेको थिएँ। सञ्जय दत्त अहिले पनि आमालाई धेरै मिस गर्छन् । नरगिसको ४० औं मृत्यु वार्षिकोत्सव ३ मे २०२१ मा थियो। यस अवसरमा सञ्जय दत्तले एउटा पुरानो तस्विर सेयर गरेका छन्, जसमा सानो सञ्जय आमाको काखमा छन् । यो तस्बिरसँगै अभिनेताले लेखेका छन्, ‘कुनै दिन पनि यस्तो हुँदैन जब म तिमीलाई सम्झन्छु आमा।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *